AVUS Racing

AVUS Racing jest to marka włoskiego producenta felg aluminiowych RVS Srl.

Firma założona w 1979 r. W Castelfranco Veneto, niedaleko Wenecji. Od lat 90. działa na rynku motoryzacyjnym jako partner prestiżowych krajowych producentów felg aluminiowych.

Od czerwca 2007r firma RVS zarządza produkcją i dystrybucją felg aluminiowych monoblokowych marki AVUS Racing na rynku europejskim.

Wysoka jakość oraz trwałość zaowocowały dostawom felg do prestiżowych zespołów Formuły 1, takich jak Red Bull, Toro Rosso ( 2007) i ING Renault (2008). Marka była również obecna w DTM z zespołem Mercedes do 2007 roku.

W czerwiec 2008 firma RVS Srl nabywa markę „AVUS Racing”.

AVUS Racing wchodzi w świat zawodów off-roadowych, opracowując innowacyjny system o nazwie RBS01 (system RVS beadlock), który składa się z koła ze stopu do użytku drogowego, z opcją montażu dedykowanego systemu beadlock bez modyfikowania struktury felgi.

Cały cykl produkcyjny jest skrupulatnie i starannie śledzony na każdym etapie procesu:

Od opracowania projektu do pakowania, przez projekt z analizą strukturalną (FEM), produkcją form ze skomputeryzowanymi systemami cad-cam, odlewaniem grawitacyjnym i obróbką CNC do ostatecznej kontroli produktu.

Pakowane i przechowywane w magazynie felgi, są zgodne z szacunkiem dla środowiska, które zawsze wyróżniało firmę RVS.

Felgi AVUS Racing są poddawane szeregom testów kontrolnym takim jak:

Kontrola rentgenowska jakości danego odlewu i kontrola surowców użytych do produkcji, test wytrzymałości polegający na badaniu momentu zginającego, test przy pomocy udaru, testy TBL, kontrola wymiarowa.

Firma RVS posiada certyfikat UNI EN ISO 9001: 2000 autorytatywnego niemieckiego TÜV i jest również akredytowanym dostawcą do najważniejszych europejskich producentów samochodów.

W styczniu 2013 marka AVUS Racing powraca do świata kutych kół, proponując „DTM06”, kute monoblokowe koło bezpośrednio wywodzące się ze stylu wyścigowego DTM.

Wysoką jakość oraz wytrzymałość potwierdzają niemieckie certyfikaty TUV / KBA oraz włoski NAD, które nadają homologacje do konkretnych modeli samochodów.

 

 

Filtry
Średnica
Rozstaw śrub
Szerokość
ET (odsadzenie)
Otwór centralny
15PLN 11799PLN
Felgi można odebrać oraz zamontować w naszym serwisie

adres serwisu:

ul.Grota Roweckiego 24c
95-200 Pabianice